Завичајна сусретања 2017.

У петак, 21 априла, традиционалном манифестацијом „Завичајна сусретања“, наша библиотека је заједно са ЈУ „Центар за културу и образовање“ и СПКД „Просвјета“ обиљежила 23. април, Дан општине Лакташи и Међународни дан књиге. Током протеклих 14 година на завичајним сусретањима представили су нам се бројни ствараоци из области књижевности, музике, глуме и ликовне умјетности који су рођени или живе на подручју општине Лакташи. На овогодишњим јубиларним 15. Завичајним сусретањима уприличили смо малу ретроспективу досадашњег рада, на којем су уз пригодну музику стихове и дијелове прозног текста завичајних аутора Жељке Аврић, Саше Баштинца, Иване Лакић, Зоране Кошпић, Братислава Ракића, Бојане Кнежевић, Тодора Кршића, Златка Келечевића, Сузане Прпић, Срђана Опачића, Живка Вујића, Драгоја Брауновића, Драгојле Поповић, Радивоја Сарића, Раде Врућинић Бојанова, Драге Црнатка, Дарка Томића, Бранке Ковачевић и Петре Добрњац говорили чланови драмског студија “Даске” Маја Топић, Бојана Радић, Стефан Балабан и Млађен Бајић.

Фотографије: https://www.facebook.com/pg/Narodna-Biblioteka-Laktasi-1576495015915830/photos/?tab=album&album_id=1971741203057874