Презентација библиотечких услуга за слијепа и слабовида лица

ЈУ Народна библиотека „Веселин Маслеша“ Лакташи у сарадњи са  ЈУ „Центар за социјални рад“ Лакташи, а уз подршку Специјалне библиотеке за слијепа и слабовида лица Републике Српске, ће у четвртак, 17. априла 2014. године у 11.30 часова организовати презентацију библиотечких услуга за слијепа и слабовида лица са наше општине.

Том приликом биће представљена и тифлотехничка помагала попут електронске лупе за слабовида лица, брајевог ретка и „Плексток“ апарата за преслушавање аудио садржаја.

Корисницима из поменуте категорије ће, посредством наше библиотеке, бити омогућено посуђивање аудио грађе и грађе на Брајевом писму из Специјалне библиотеке за слијепа и слабовида лица.

Посјетиоци ће, такође, имати прилику да виде монодраму под називом "У знаку бијелог штапа"  у извођењу Борке Тадић, слијепе пјесникиње из Бања Луке.