"Читамо и пишемо са Аном Франк"

Едукативна изложба и радионица „Читамо и пишемо са Аном Франк” отворена је јуче у Народној библиотеци “Веселин Маслеша” у Лакташима. Ријеч је о концепту који је развијен у Кући Ане Франк у Амстердаму 2010. године и до сада је са великим успјехом коришћен у библиотекама широм Европе. „Читамо и пишемо са Аном Франк” је радионица у којој изложба служи као полазна тачка, специјално је дизајнирана за младе и пружа преглед живота породице Франк. Поред тога, акценат је стављен на Анин таленат за писање. Поставка, измећу осталог, открива Анину љубав према писању и представља неке од њених текстова. Циљ је да млади науче више о историји Холокауста, али и да се подстакну да читају књиге, те да се сами више изражавају кроз писање - као што је то радила Ана Франк и у најтежим данима. Превод поставке на српски језик је резултат сарадње Народне библиотеке Србије, Куће Ане Франк из Амстердама и мреже Терраформинг.